Kacprzak doceniony na Białołęce

Odwołany z funkcji wiceburmistrza dzielnicy Praga-Północ Dariusz Kacprzak został doceniony przez sąsiednią Białołękę. Kiedy w jednej dzielnicy rozgrywa się polityczną batalię, w drugiej panuje ład i stawiają na kompetentnych włodarzy.

Przypomnijmy, że Kacprzak został odwołany z funkcji wiceburmistrza 6 marca br. Dotychczasowa koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Kocham Pragę rozpadła się po ponad dwóch latach współpracy. PiS znalazł sobie nowych koalicjantów, wśród których znaleźli m.in. niedawni radni Platformy Obywatelskiej. Prawdziwych powodów odwołania można się jedynie domyślać, bo samo uzasadnienie dotyczące zmian w zarządzie było raczej lakoniczne.

Nie trzeba było długo czekać, aby kompetencja i doświadczenie Kacprzaka zostały zauważone. W swojej pracy stara się unikać polityki, chociaż – jak sam zauważa – nie zawsze jest to możliwe. Stawia na mocny zespół i efektywność pracy, uważając, że w takich okolicznościach nie ma rzeczy niemożliwych.
Jako mieszkaniec Białołęki Kacprzak widzi potrzebę stworzenia marki miejsca, czegoś, z czym ludzie będą mogli się utożsamiać. W swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał jak ważne jest, aby dzielnica nie stała się kolejną „sypialnią” miasta.

Wśród priorytetów, które sobie wyznaczył, jest zwiększenie sieci placówek oświatowych. Przypomnijmy, że na Pradze-Północ Kacprzak był odpowiedzialny za edukację i to za sprawą jego działań na terenie dzielnicy powstanie pierwsza od 40 lat nowa placówka. Sytuacja placówek oświatowych na Białołęce, oględnie pisząc, jest marna – zwyczajnie ich brakuje, a inwestycje jedna po drugiej mają opóźnienia w realizacji.
Poza oświatą tematami priorytetowymi dla burmistrza jest rozbudowa komunikacji miejskiej, poprawa infrastruktury drogowej – obszary, w których mieszkańcy Białołęki odczuwają braki, a także wykorzystanie potencjału rekreacyjnego dzielnicy.

Patrząc na zapał, nie sposób stwierdzić, że to olbrzymia strata, iż Praga-Północ straciła tak mocnego gracza. Niemniej trzymamy kciuki za Białołękę i nowego zastępcę burmistrza tej dzielnicy – Dariusza Kacprzaka.

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *