Wolke: Nie zapomniałem o Pradze i jej mieszkańcach

Marzec, kiedy to w praskiej radzie PiS znalazł sobie nowych sprzymierzeńców, tworząc egzotyczną koalicję, okazał się być początkiem dobrych zmian dla Dariusza Wolkego. Dotychczasowy wiceburmistrz Pragi-Północ, który nie przypadł do gustu nowej władzy, nie zrezygnował jednak z pracy na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.

Od maja br. pełni funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście. Do jej pełnienia został powołany przez śródmiejskich radnych, którzy docenili jego kompetencje, wiedzę i ogromne doświadczenie w pracy samorządowej. Jak się okazuje, merytoryczna współpraca ponad podziałami może być ważniejsza niż polityczne gierki i przynosić bardzo dobre efekty.

Śródmiejskie klimaty i specyfika terenu nie są burmistrzowi obce – z tą dzielnicą związany jest od urodzenia, tu się wychowywał, chodził do szkoły. Jako wiceburmistrz Śródmieścia Dariusz Wolke zajmuje się inną sferą działań niż na Pradze-Północ.

Z trudnych tematów inwestycyjno-remontowych obecnie skierował swoją energię na jeszcze trudniejsze tematy społeczne, pełniąc nadzór m.in. nad wydziałami Spraw Społecznych i Zdrowia, Sportu oraz Centrum Pomocy Społecznej. Nasuwa się tutaj stwierdzenie, że właściwy człowiek znalazł się na właściwym miejscu – w końcu tytułu Dobroczyńcy Roku, jakim Dariusz Wolke został uhonorowany, nie zdobywa się przypadkiem. Dobrze to wróży potrzebującym pomocy mieszkańcom Śródmieścia, żal jednak, że nie Pragi…

Nowe obowiązki nie oznaczają jednak, że Wolke zapomniał o Pradze i jej mieszkańcach. Nadal ma tu przyjaciół, wielu życzliwych i wdzięcznych za okazane wsparcie. Jest chętnie zapraszany na praskie imprezy. Co najważniejsze, wciąż chętnie włącza się w działania na rzecz Pragi. Na pewno nieraz spotkamy się na praskich szlakach przy okazji różnych wydarzeń.

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *