Aktywne przejście dla pieszych powstanie przy Wybrzeżu Helskim

Już wkrótce na skrzyżowaniu ul. Wybrzeże Helskie i mostu Śląsko-Dąbrowskiego powstanie aktywne przejście dla pieszych.  Znajdą się tam czujniki ruchu, elementy odblaskowe, znaki z lampami ostrzegawczymi i specjalna antypoślizgowa nawierzchnia. To nasz sukces!

Nasze stowarzyszenie od lat apeluje, aby poprawić bezpieczeństwo przejścia pod mostem. Dzięki zaangażowaniu naszych radnych Zarząd Dróg Miejskich zainstalował w tym miejscu tzw. kocie oczka, czyli lampki LED. Teraz w końcu przyszedł czas na prawdziwą modernizację!

Jak czytamy na portalu Przegladpraski.pl: aktywne przejścia ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej. System ten sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia (aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED) aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu „coś się dzieje”, a więc gdy zbliża się do niego pieszy. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu.

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *