Burmistrz, któremu się chciało

Odwołany w marcu br. wiceburmistrz Pragi-Północ Dariusz Kacprzak (Kocham Pragę) nie zwalnia tempa i nadal jest obecny w życiu dzielnicy. Szczególnie że odwołanie miało charakter polityczny, a nie merytoryczny.

Podczas XI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego, organizowanego przez L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy przy ul. Burdzińskiego, przyznane zostały tytuły Przyjaciela Szkoły. Jedną z uhonorowanych osób został były wiceburmistrz, który w zarządzie reprezentował stowarzyszenie Kocham Pragę.

– Burmistrz Kacprzak był tym, któremu się chciało, tym, który słuchał, tym, który jak obiecał, że coś zostanie zrobione, to było zrobione – podkreślał Wiesław Włodarski, dyrektor szkoły.

Warto pamiętać, że to za dwuletniej kadencji wiceburmistrza na terenie szkoły w końcu wykonano inwestycje, o które placówka walczyła od lat: budowę boiska szkolnego wraz z oświetleniem i siłownią plenerową, wymianę starych okien w sali gimnastycznej, zakup nowej platformy dla uczniów niepełnosprawnych oraz wymianę na nową windy. Przeprowadzono też remont dachu szkoły.

W załączonej do Certyfikatu Przyjaciela Szkoły legitymacji nr 36 czytamy: „Pan Dariusz Kacprzak to wyjątkowy człowiek, który pełniąc istotne funkcje urzędnicze, nie zapomina o tym, jak bardzo ważna w życiu jest prawdziwa pasja. Jest wrażliwym człowiekiem na potrzeby innych ludzi, szczególnie młodzieży, czego dowodem było wyjątkowe zaangażowanie Pana Dariusza Kacprzaka w pomoc młodzieży niepełnosprawnej uczęszczającej do L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie […]. Modernizacja budynku, w którym uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jest niezwykle ważna, aby była możliwość realizowania zadań edukacyjnych, wynikających z ich podstawowych potrzeb”.

Powszechnie wiadomo, że były już wiceburmistrz szczególną uwagę poświęcał oświacie, a za jego kadencji doszło do wielu pozytywnych zmian, m.in. przyjęto i wdrożono założenia rozwoju praskiej edukacji na lata 2015–2018, mające doprowadzić do poprawy stanu jakości nauczania. Wzrosły też wydatki na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych z 1 mln do 14,5 mln. To Kacprzak wywalczył 6 mln zł na budowę nowego przedszkola przy ul. Wrzesińskiej, pierwszej takiej inwestycji od 40 lat na Pradze-Północ.

– Wyróżnienia to bardzo miła i prestiżowa rzecz, lecz ważniejsza od splendoru jest łącząca się z honorami odpowiedzialność – obecnie, gdy nie jestem już burmistrzem, nadal czuję się odpowiedzialny za praskie szkoły, w tym szczególnie za te, których uchwałami rad pedagogicznych zostałem Przyjacielem – mówi Kacprzak.

Tytułu Honorowego Przyjaciela Szkoły to już trzecie takie wyróżnienie, które burmistrz Kacprzak otrzymał z rąk praskich szkół.

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *